| madalin0crm a întrebat:

Am o intrebare. Cum fac sa slabesc rapid, mult dar fara efecte secundare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu se poate slăbii rapid fără efecte secundare! Încearcă să slăbeşti ponderat(maxim 4-5kg) pe lună, şi vei fi şi cu sănătatea ok.Baftă!

| Cosmin86 a răspuns:

Foarte simplu : NU POTI. Eventual o sa primesti sfaturi de 2 bani despre metode "miraculoase" cu care ori nu slabesti deloc ori slabesti dar extrem de nesanatos.

Slabit sanatos = 2 sau 3 kg / luna, prin alimentatie+efort fizic.

| SILvyw a răspuns:

Liposuctie big grinbig grin

| maxu4all a răspuns (pentru SILvyw):

CIAO! incearca sa mananci o singura masa pe zi si restul fructe si legume o sa reusesti! Eu am slabit 5kg intr-o luna!

| Cosmin86 a răspuns (pentru maxu4all):

Omul a zis sanatos, ce recomanzi tu e extrem de nesanatos.
Multe fructe = fermentatie, fructoza, zahar. La cina in niciun caz nu e bine sa ai doar fructe, de fapt nicio masa nu trebuie inlocuita cu fructe.

Mai documenteaza-te

| maxu4all a răspuns (pentru Cosmin86):

Nea doctore! mai documenteazate tu (cosmin 86)orice masa poate fi inlocuita cu legume si fructe a fi un vegetarian inseamna o viata mai sanatoasa! carnivorule!rolling on the floor)

| Cosmin86 a răspuns (pentru maxu4all):

Da? de cand un deficit proteic inseamna viata mai sanatoasa? :)), din contra, vegetarian inseamna sa-ti privezi corpul de o gramada de lucruri.

http://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/fructe.html

Citez din articol : "In graba multora de a slabi se strecoara de obicei o greseala majora in dieta: inlocuirea meselor cu fructe. Desi fructele au o serie de beneficii, ele nu aduc toti nutrientii esentiali, ba din contra, sunt foarte sarace in nutrieni esentiali(grasimi esentiale, proteine, vitamine, minerale"

Si in continuare : "Consumul de fructe in locul meselor poate duce la pierderi de masa musculara, malnutritie si blocarea procesului de slabire."

Si am zis de fructe, nu de legume.

Documenteaza-te despre fermentatie ( ce inseamna, de ce iti face rau, si cine fermenteaza - FRUCTELE ) si despre fructoza din ele.

| madalin0crm explică:

Cosmin ai dreptate, dar si tu maxu. Mersi mult!