| CuriosEL a întrebat:

Am o problema foarte mare, cand dorm/adorm ma panichez in somn si ma trezesc, uneori am palpitatii si anxietate, va rog frumos sa imi dati niste sfaturi ce trebuie sa fac sa scap macar de una dintre ele, sau de toate! ( Am fost la doctor si nu am nimic la inima )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| AnonimGirl010101 a răspuns:

Uite,iti dau un sfat. Inainte de a te aseza in pat, spune orice rugaciuni care iti vin in minte, iar apoi inceara sa dormi. daca tot la fel vei pati du-te la biserica si vorbeste cu preotul tau!

| pietrean a răspuns (pentru AnonimGirl010101):

Cu ce-l ajuta rugaciunea sau popa? Ii ia doar banii! Restul,vorbe goale!
Poate are nevoie de niste vitamine,minerale. Poate bea prea multa cafea,bauturi ce contin cofeina(gen coca-cola), poate este stresat, obosit, poate sta prea mult la calculator, etc.Astea,poate sa-i spuna un medic sau chiar unii din noi!
Te-ai intrebat, poate este ateu!
De cand, popii sunt "recomandati", ca atot stiutori?

| LauraSauLura a răspuns:

1. Eu sunt mai "ciudata" asa ca eu pun problema demonilor "Subcubus și Incubus", sunt doi demoni nocturna care vin, și practic te "violează " în somn dându-i celui care doarme senzațiile pe care le-ai amintit... problema este ca poate tu nu ești de genul meu (adică sa crezi în asta sau sa dai importanta) dar... dacă ești creștin, te poți duce la biserica sa te spovedești sau asa mai departe, dacă nu, încearcă sa meditezi asupra acestor lucruri, poți face exerciți de autocunoaștere sau ceva de genul asta! ( NU vreau sa aud lucruri de genul ---> "Vai, ești satanista ", " Nu mai vorbi prosti, ca demonii nu exista " etc.

| LauraSauLura a răspuns (pentru LauraSauLura):

Scuze pentru greșeli...

| OMEGALIN a răspuns (pentru LauraSauLura):

Si eu am o deranjare nocturna, nu prea mai pot adormi...adorm foarte greu si nu stiu motivul, abia catre dimineata reusesc de ceva timp si tot in jurul orei 3 usa de la mine de la camera incepe sa se deschida incet-incet pana la un anumit punct in fiecare seara (de obicei o las putin deschisa si de la ora precizata se deschide tot mai tare)...e posibil sa fie ce ai specificat tu?

| LauraSauLura a răspuns (pentru OMEGALIN):

Pai... depinde de mai multe lucruri! cam asa te simți atunci când e sigur ca ești "vizitat" de subcubus/incubus:
1. Simți ceva care se apasă pe trupul tău sau care sta lângă tine (în cazul în care nu dormi cu nimeni)
2. Îți este frica sa dormi noaptea
3.in camera se face foarte frig
4.ai senzația ca nu ești singur
5. Acei demoni îți dau semne ( gen ușa sau dulapul sau perdeaua)
Oricum, dacă ți se deschide ușa, nu e neapărat de la acești demoni nocturni, oricum, pot fi și alți demoni... dar care nu au o clasificare, nu îți fac rău, doar te "vizitează"

P.S ----> sunt mai ciudata și îmi place sa cred în lucruri de genul asta... nu ești obligat sa crezi!winking
Dacă vrei, poți trece pe la biserica (asta în cazul în care vrei sa scapi), dar dacă vrei sa te protejeze, sa știe ca nu le vrei răul sau asa ceva, lasa lucrurile asa cum sunt ( și eu eram asa, dar am așteptat și acum nu mai am nimic... ba chiar simt o pace interioara când știu ca sunt în jurul meu și ca ma apară...)

| pietrean a răspuns (pentru LauraSauLura):

Probabil ai astfel de "probleme psihice", deoarece te pasioneaza "satanismul traditional"! Si crezi ca biserica te ajuta.Ori esti credincioasa, ori esti adepta satanismului?
Dar, ce-ti mai place sa bagi oamenii in sperieti! Sau esti doar "o ciudata" si doar iti "place sa crezi", adica nici tu nu esti convinsa, in ceea ce crezi!

| LauraSauLura a răspuns (pentru pietrean):

1. Am zis faza aceea cu biserica, pentru ca nu toți cei de aici sunt ca mine, unii sunt credincioși, asa ca le-am dat un sfat sa se ducă la biserica dacă nu vor sa aibă nimic în comun cu demonii ( dacă m-am exprimat greșit, a fost fără sa vreau...)
2.nu am probleme psihice dacă eu cred în demoni și cred ca sunt de partea mea... ceea ce faci tu este sa ma judeci pentru alegerile mele...
3.nu,nu îmi place sa bag oamenii în sperieți, doar le spun, din punctul meu de vedere, ce cred! Am specificat ca nu e obligatoriu sa ma creadă cineva!
4.da, poate sunt o ciudata care e interesata de satanismul tradițional și despre rock și etc. Dar nu vad ce ai găsit greșit în fraza ----> "îmi place sa cred " da, e adevărat, îmi place sa cred, nu înțeleg de unde ai scos tu faza ca "nu sunt convinsa "; sunt convinsa, ce are dacă îmi place sa cred? Adică, mai bine îmi place în ceea ce cred, decât, doar sa cred!

Nu vad nimic rău în ceea ce am zis, acel om mi-a cerut părerea și eu i-am spus-o... nu știu ce ai văzut tu asa de "rau"

| OMEGALIN a răspuns (pentru LauraSauLura):

La 3 se raceste dar putin, nu e un "foarte"...e ceva normal dar de restul m-am intalnit sau ma intalnesc si as dori sa precizez ca sunt un fel de ateu...nu merg la biserica, nu ma rog si adesea vorbesc foarte urat despre orice.Si eu sunt mai ciudat si cred in demoni, iar asupra lui Dumnezeu vad un alt inteles.E posibil sa fie orice.
Iar in legatura cu usa ce explicatie mi-ai da tu pentru miscarea ei la aceeasi ora, doar noaptea?

| LauraSauLura a răspuns (pentru OMEGALIN):

1. Faza cu ușa... explicația mea a fost data de la început!
2. Nu ești ateu dacă vorbești urat despre orice... inseamna sa crezi ca "tu ești Dumnezeul tau" tu deții propria putere, și tu decizi ce e mai bine pentru tine, nu alta entitate...
Nu e de ajuns sa nu te rogi și sa nu mergi la biserica, inseamna sa lași orice entitate. Pentru a te face tu propria entitate... (dacă am înțeles greșit ce vroiai sa spui, îmi pare sincer rău)

| OMEGALIN a răspuns (pentru LauraSauLura):

Eu asta am vrut sa spun...ca decid ce e mai bine pentru mine, nu alta entitate.

| BugsBunny034 a răspuns:

Dormi cu lumina aprinsa...