| Кристен a întrebat:

Salut.am o problema.si sper sa ma ajutati.De cind ma tin minte eram o fata slabuta, dar acum in ultimul timp am inceput sa ma ingras...nu am timp pentru sport. uneori mai sar si eu in sus, dansez)). foarte mult vreau sa revin la greutatea mea mult dorita. dar nu am rabdare si nu suport dietele stricte.nu sunt de nasul meu))Poate imi dati voi niste sfaturi ceva.care sa ma ajute.va rog muult))mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Sa nu crezi ca slabesti peste noapte sa nu faci nimic.
daca ai vazut pe una intr-o revista si spui"mama ce as vrea sa arat asa"nu trebuie doar sa o zici.
Acele femei lucreaza foarte mult,petrec foarte mult timp la sala ca sa arate asa(plus putin photoshop pe la vergeturi)
trebuie sa inveti sa faci sport! macar cand vii de la scoala vin-o pe jos(acum cat mai e caldut), mananca multe fructe si legume(mancare sanatoasa)nu-ti zice nimeni sa renunti la carne sau lactate, cateva dulciuri.esti in crestere deci trebuie sa mananci totusi,dar in cantitati moderate,totul sa aiba o limita stii.
o dieta nu-ti recomand,mai bine mananci ce-ti place asa moderat.
fara prajeli.
in weekend iesi putin pe afara si alearga putin, dimineata, e sanatos sa stii! te mentii asa.e bine ca mai dansezi prin casa.
poti dimineata si seara sa faci cateva exercitii si asta e.nici sa te complici prea mult. Apropo, intre mese sa iei gustari si sa mananci inainte sa-ti fie foame daca te prinzi.

3 răspunsuri:
| aleceandra a răspuns:

Acum depinde si de stilul de viata.de ceea ce mananci si cantitatea. poate ti s a schimbat metabolismul.incearca totusi sa faci mai multa miscare

| Кристен explică:

Problema e ca nu am ore fixe pentru masa...mereu sunt cu ceva in mina...((si consum foarte putina apa. Oare sa fie si asta cauza?

| aleceandra a răspuns (pentru Кристен):

Apa este foarte importanta.nici eu nu consum apa.dar momentan nu am problema de genu.e bine totusi sa ai macar o masa principala la pranz cam la aceeasi ora.pentru k organismul nu mai stie cand sa ceara mancare iar u mananci tot timpul chiar daca nu ti e foame.