| Shi_Atat_Roby_1997 a întrebat:

Am o problema. Sunt baiat am 16 ani impliniti de curand si am 57 de kg si nu pot sa ma ingras mananc foarte mult am cam 4-5 mese pe zi mananc sanatos mananc multa carne si tot nu ma ingras. Am inceput acum trei saptamani sa merg la sala ca daca nu ma ingras macar sa pun masa musculara si m-am ingrasat 3kg dar tot as vrea sa ma ingras putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maria39popescu a răspuns:

Eu cred ca e ok asa cum ești în prezent, continuă să mergi la sala și sa arăți bine, dacă ești înalt o sa te avantajeze faptul ca ai făcut sala, continuă să mânanci normal, e perioada în care te dezvolți o sa vezi ca pe parcurs o sa vrei sa nu te îngrăsi

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai tu un metabolism rapid. Ar trebui să mergi la un control endocrinologic, ca tot esti in creștere.

| Shi_Atat_Roby_1997 explică (pentru Donsavas):

Multumesc ptu raspuns! =D