| IonutAlexandru199723 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, acum 3 zile am facut o operatie de scoatere de lipom la cap. Toate bune, pana am observat ca in jurul operatiei mai precis in crestetul capului nu il mai simt, ideea e ca se simte ca si cum ar fi inca antesteziat dar pe cealalta jumatate de cap n--am nicio problema. Credeti ca e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Inceput de sfârșit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e grav.

| Floridori a răspuns:

Este destul de comun ca zona din jurul operatiei (nu numai acest tip de operatie, ci oricare alt tip) sa se resimta amortita, ca si cum ar fi anesteziata o perioada.Aceasta perioada depinde de mai multi factori, dar poate dura chiar si pana la cateva luni de zile.

| PRaPRa a răspuns:

Cel mai probabil nu este grav.
Dar mergi la un control.