| Kitte a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am plombat maseaua acum o zi, iar acum ma doar si cand o ating si mai ales cand ma doare toata partea cuprinzand urechea, tamplele, ochii si undeva prin zona amigdalelor, deci e o durere insuportabila. E normal asa ceva? Am nevoie de un sfat! Puteti sa ma ajutati?

Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e normal sa te doara maseaua daca e plombata, daca durerea persista ar trebui sa mergi inapoi la stomatolog

| DenisIonut01 a răspuns:

Mie cand mi-a plombat maseaua mi-a spus sa iau ketorol si e foarte bun, doar 5 lei cutia si ai instructiuni acolo mi se pare ca doar una pe zi se ia maxim 2 oricum scrie pe prospect.Ai grija sa nu mai stai in curent.

| mikaguapa a răspuns:

Eu am aceeasi problema. Am fost miercuri si mi-a scos plomba deoarece nu mi-a omorat nervul. Si acum am un fel de ciment acolo sub care se afla tratament. Si miercuri ma duc sa-mi pun plomba, asta o sa-ti faca si tie.winking Medicii din ziua de azioh go on. Multa sanatatekiss.

| Kitte explică (pentru mikaguapa):

Cu siguranta o sa imi faca asa cum ai relatat tu. Dar sper sa nu ma mai doara.Eu trebuie sa ma duc luni si am sa vad ce o sa faca. Oricum merci mult.

| mikaguapa a răspuns (pentru Kitte):

Pai mie mi-a facut anestezie si apoi a mai durat vreo 30 de min dar nu m-a durut. Oricum mergi fara frica, o sa te faci binehappy

| Azµre a răspuns:

Înapoi la medic, să îți desfacă plomba!

| MihaiStefan13 a răspuns:

Daca nu a lucrat cum trebuie si nu ti-a scos tot puroiul de acolo...e naspa.Parerea mea este sa iei niste analgezice si sa te duci la stomatolog din nou.