| Eduard198 a întrebat:

Salut, am si o problema, acum 3 saptamani m-am jucat fotbal la (balon) este un balon prin care circula aerul de afara si este incalzit, fiind foarte frig afara am zis cu baietii sa inchiriem(balonul) si de atunci tusesc mai mereu doar tusesc asa simt ca am ceva in gat si imi provoaca tusea asta SEACA, am luat antibiotic timp de o saptamana si in perioada asta cat am luat antibiotic nu am mai tusit, acum cand l-am terminat am inceput iar sa tusesc dar putin, si nu inteleg de ce tot tusesc si cat am luat antibioticul nu am mai tusit parea ca mi-a trecut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| nao13 a răspuns:

Contactează medicul de familie. Este cea mai bună soluție. Aici nu te poate consulta nimeni.

| Eduard198 explică (pentru nao13):

Am fost la medicul de familie si a zis sa iau antibioticul pe care mi l-a dat, l-am luat timp de o saptamana si cat timp l-am luat am incetat sa mai tusesc, iar acum incep iar

| SUpremeboy a răspuns:

Du te la doctor

| StoianMario1990 a răspuns:

Nu este bine sa iei antibiotic decat cand ai o bacterie.Tie tia trecut din cauza efectului Placebo(daca nu sti ce e cauta pe net). Tusea a ta seaca poate fi semnul faptului ca ai un virus, ca stai mult afara sau ca ai avut o somatizare.Iti recomad sa nu mai iei antibiotic si sa mergi probabil la un alt medic.