| sictir a întrebat:

Salut
Am un ten gras, si mai multe riduri la nivelul gurii cand zambesc se evidentiaza acum si la frunte un rid destul de adancit. Pe de o parte si de alta a nasului am porii foarte dilatati, si sunt sensibil foarte tare la orice mediu.imi apar cosuri destul de des, si cateodata mi`i se face pielea rosie
Care ati avut experiente cu asa ceva si ati incercat ceva creme sau solutii, orice ar fi bine venit... Vroiam sa imi iau crema Nivea Q10 +, dar am inteles ca daca ai deja formate riduri nu sunt sanse sa ti`i se repare...
Am doar 20 de ani, si n`am de gand doar sa le stompez, ori cu creme ori cu terapie in cabinet cu laser sper sa le rezolv.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Poti folosi produsele de la Nivea, eu sunt foarte multumita de ele.Am crema de zi, de noapte si contur pentru ochi, toate avand coenzima Q10. E adevarat ca ridurile odata aparute nu mai pot fi indepartate insa tu esti tanar(a) si cu ajutorul cremelor pot fi estompate foarte mult.Foloseste de asemenea macar o data pe saptamana seara, dupa curatarea tenului(eu folosesc ca exfoliant mierea amestecata cu sarea)ulei de masline in zonele in care ridurile sunt mai accentuate.Foloseste si mastile cu argila de la Asla Vital pentru a carui preparare poti folosi zeama de lamaie cu apa (daca tenul e gras)sau ulei de masline daca e uscat.

| BrD a răspuns:

Mai bine te duci la medicul de familie si iti faci o programare la dermatolog. Succes

| comandaxango a răspuns:

XanGo Romania cauta persoane active,energice,comunicative,dornice de venituri suplimentare.Pentru mai multe relatii va rugam sa ne contactati la tel:0723.017.700