| VasileStefan a întrebat:

Salut, as vrea sa mai pun si eu niste muschi pe oasele mele dar am nevoie de cineva care sa imi faca un program de antrenament si care sa imi spune ce este bine sa mananc inainte de inceperea programului. vreau sa pentionez ca nu ma duc la sala!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai macar niste gantere reglabile sau o haltera + discuri?

| SimaRobertLucian96 a răspuns:

Salut! Cred ca cel mai bine este sa-ti cumperi o gantera sau chiar 2, sis a mananci foarte multe proteine cum ar fi orez, piept de pui legume fructe si sa consumi multa apa. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SimaRobertLucian96):

De cand "orez, legume si fructe" contin "multe proteine"? COntin EXTREM DE PUTINE.

Mai citeste

| SimaRobertLucian96 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu ti-am spus ce e bine sa mananci, acum care are multe proteine sunt sigur ca este pieptul de pui si acela trebuie consumat des.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SimaRobertLucian96):

Nu eu am pus intrebarea, doar incercam sa completez ce au raspuns altii.

P.S. : multe proteine au pieptul de pui, de curcan, pestele, vita, etc., in general carne, branza, oua, astea iar restul ( orez, etc. ) intra la categoria carbohidrati

| squar a răspuns:

Salutare fiule,
Cel mai usor sa pui muschi pe oase este sa te duci in padurea Baneasa si acolo gasesti cati muschi vrei tu, dar atentie, muschii trebuie selectati de licheni, pentru ca daca ajungi sa pui si licheni pe tine, vei ajunge o mare lichea.
Programul de antrenament e simplu, te cateri in copaci si aduni muschii pe care ii pui direct pe oasele tale.
De mancat nu este indicat sa mananci, pentru ca nu se vor lipi muschii de tine, si in plus, nici nu te poti catara in copaci prea usor.
Foarte bine ca nu te duci la sala, pentru ca acolo gasesti fel de fel de parapanti, care s-ar putea sa-ti traga'n mufa, vazandu-te fara muschi pe tine.
Ar fi bine sa porti o arma alba cu tine, cum ar fi o unghiera sau o bricheta de unica folosinta, astfel vei fi si protejat de vampiri.
Nu saluta gusterii, ca nu au recensamantul facut si nu stii cu cine stai de vorba.