| Anonimity a întrebat:

Salut.Aseara in jurul orei 2 noaptea m-am trezit brusc cu niste dureri ingrozitoare la unarul drept si in jurul acestuia.plus ca ma durea si in partea dreapta sub coaste cand respiram.Astazi nu ma mai durut asa rau, dar acum ma ia din ce in ce mai rau.Nu stiu ce sa fac,va rog ajutati-ma,ma doare ingrozitor cand respir, in noaptea asta nu o sa dorm iar.Dau funda, va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| georgeceltoma a răspuns:

Pai prima oara cred ca ar putea fi din cauza cum ai dormit, pe partea dreapta de aceea te durea si umarul si coastele din dreapta, apoi daca este ceva intern..in dreapta se afla splina si o portiune mica din stomac, mai multe detalii doctorul specialist ar putea sa-ti dea

1 răspuns:
| danya07 a răspuns:

Mergi sa faci un control pneumologic(o radiografie la plamani mai exact) si cere si parerea medicului, de familie sau a unui pneumolog.