| Anonimus12368j8 a întrebat:

Salut! Astazi am fost la piscina la prietenul meu, piscina fiind de 80 cm inaltime si eu avand 165 cm asa, facand baie eu nu prea stiu sa imi tin respiratia bine si m-am innecat de mai multe ori si cand stau in picioare si trag aer in piept imi vine sa tusesc.Mentionez ca in piscina a pus o pastila de clor. Apropo cand dau din cap in urechea dreapta pâraie se aude un zgomot de paraiala cred ca a mai ramas putina apa.E grav ca atunci cand trag aer imi vine sa tusec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum dumnezeu sa te ineci, cand apa este pana la poponet?
Nu te mai baga cu capul la fund si vei fii in siguranta.
In ce priveste apa din urechi, va iesii ea, trebuid doar sa ai rabdare.
Clorina din apa nu te afecteaza daca te speli imediat cum iesi din piscina, la dus, cu multa apa si sapun.

| sierra1 a răspuns:

"m-am inecat de mai multe ori....cand trag aer imi vine sa tusec?"

cică doar pisicile au 9 vieți...la tine, intr-a câta viață se intâmpla asta?

| Anonimus12368j8 explică (pentru sierra1):

Sa inteleg ca e normal?

| sierra1 a răspuns (pentru Anonimus12368j8):

Ce anume?

| Zuzu1991 a răspuns:

Cred ca inotul e prea mult pentru tine