| aRiverdale24 a întrebat:

Astazi am ieșit puțin pe afara cu cățelușa mea in vârsta de o luna, a făcut vaccinul de deparazitare acum 3 zile.Este vreo problema dacă am scos-o afara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

La vaccinul de deparazitare nu e vreo problema, si daca era iti zicea veterinarul care i-a facut vaccinul.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu este nici o peoblema, cu atât mai bine pentru ea.

| AlexSalling a răspuns:

Atata timp cat veterinarul, nu ti-a spus ca ar putea fi, nu este. Poti s-o scoti linistit afara.

| NOname a răspuns (pentru AlexSalling):

Ehe, câți veterinari mai tâmpiței sunt pe lume, ai fi surprins. Numai faptul că majoritatea își mănâncă pacienții ar trebui să-ți dea de gândit.

aRiverdale24, cățelul e micuț rău, ar trebui să mai stea la sânul mamei, nu să fie stresat cu vaccinuri și plimbări.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Este cam micuta, unde este mamica ei? Daca stai la curte nu este problema, nu iesi cu ea pe strada insa, este cam periculos pentru ea.Nu are simtul orientarii, este prea cruda daca ia vreo boala de pe drum, mai asteapta pana la 3 luni macar.

| iRaulq a răspuns:

Salut, și eu am un cățeluș iar acum câteva luni i-am făcut deparaziarea. Teoretic după deparazitare câinele nu are voie să fie scos din casă timp de o săptămână pentru a-și face efectul acea injecție. Pentru a te asigura că nu v-a pății nimic acorda-i multă atenție ai grijă să mănânce bine și să bea multă apă. Deoarece unui cățel nu îi este prea bine după o injectie. Sper că te-am ajutat!

Cu Drag, Raul!