| Bilan_Robert_1978 a întrebat:

Salut, astazi este luni iar duminica dupa amiaza, ara la fotbal, si am vrut sa sutez in minge, dar am dat in pamant, iar piciorul meu s- a unflat la mijlocul metarsienei.
Pot merge, dar nu pot alerga si nu ma doare decat atunci cand ma las pe varful lui.
Oare este o fisura de tarsiene? Help pls!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Poti sa mergi la doctor daca doresti, dar eu zic, si crede-ma, cam stiu ce vorbesc, ca peste cateva zile, daca nu te fortezi, te vei vindeca.

| Bilan_Robert_1978 explică (pentru AFR81):

Au trucut 3 saptmani de cand m-am lovit si nu mai am absolut nimic. Multumesc!

4 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Se pare ca nu e nevoie de urgente noaptea asta. Mergi miine si fa-ti o radiografie. Acolo se va vedea clar ce ai.

| VenomMMA a răspuns:

Pai du-te si fa-ti niste analize. De unde sa stim?

| SebiBashtanul a răspuns:

Nu, pune compresa, se numeste entorsa