| InfernoFamous a întrebat:

Cam de vreo 4 zile simt un foarte usor discomfort in zona apendicelui, discomfortul nu e permanent, de asemenea pot sa fac exercitii fizice, nu ma afecteaza deloc din punctul asta de vedere. Greata, varsaturi, febra sau asa mai departe nu am absolut deloc. Dimpotriva, chiar am pofta de mancare si ma simt super okay, singura problema e discomfortul acela. Credeti ca poate fi apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EMKing a răspuns:

Salut, am avut si eu apendicita, doar ca la mine a fost ceva spontan, adica dimineata simteam o mica durere in zona aia, iar dupa 2-3 ore, ma durea de imi curgeau lacrimile. In fine, daca de exemplu, durerea se duce pe picior, adica simti ca te doare si piciorul, ar trebui sa te duci la un doctor.

| InfernoFamous explică (pentru EMKing):

Piciorul nu ma doare absolut deloc.

| MariaMardare a răspuns:

Va recomand cateva remedii eficiente si usoare pentru remedierea discomfortului, sunt cateva alimente care sunt utile si antiinflamatorii pentru a pune apendicita pe picioare, mai multe detalii gasiti in articolul de mai jos http://doftoria.ro/apendicita/

| albinuta1507 a răspuns:

Și eu am avut apendicita, fără simptome. Adică nu ma durea nimic, chiar aveam pofta de mâncare, și puteam face sport, dar la școală am leșinat și a venit ambulanță și când am ajuns la spital mi s-a spus ca am apendicita, eu nu credeam deoarece nu aveam nicio simptoma. Dacă tu simți un disconfort, vorbește cu părinții tăi și mergi la doctor, poate nu ai nimic și doar te doare puțin. Multa sănătate!