| Valyy06 a întrebat:

Ce pot face ca sa-mi creasca muschii mai ales la maini cat de repede se poate? Daca stiti si pentru abdomen.Va rog ajutati-ma.Mersi.FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Repede = 1-2 ANI, ca sa intelegi, cu :

1. 4-5 mese pe zi bogate in proteine ( nu ciorbe, mancare gatita sau alte prostii de genul )

2. un antrenament CORECT la sala, exercitii de baza :
http://www.getfit.ro/......telor.html

Eu la brate am avut cele mai bune rezultate cu :

triceps :

1. flotari la paralele cu discuri legate de mine
2. impins cu haltera, priza ingusta

biceps :

1. flexii cu bara Z
2. tractiuni priza apropiata ( supinatie, evident ), cu discuri legate de mine
3. flexii ciocan cu gantere

8 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Dureaza mai ales la baieti... Daca esti slabut e bine ai sanse in 2 sap sa prinda forma dar nu sa fie foarte vizibili.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anca2999):

2 saptamani? muschii se fac in ANI DE ZILE, mancand ca un animal ( si 70 de albusuri intr-o saptamana daca e nevoie )

| Anca2999 a răspuns (pentru Cosmin86):

Depinde cat de vizibili ii vrei :-s daca vrei sa te faci culturist ..pfff laughing Era normal cativa ani

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anca2999):

Nu, nu culturist, atletic

| Anca2999 a răspuns (pentru Cosmin86):

Noroc cu ceea ce vrei sa faci ^.^

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anca2999):

Am facut deja, acum dadeam sfaturi pentru altii

| IulianaIrina a răspuns:

Buna. O serie de exercitii pentru brate sunt si:
Tineti picioarele departate in asa fel incat acestea sa ajunga in aceeasi linie cu umerii si apucand in fiecare mana cate o gantera aplecati trunchiul in fata pana in momentul in care ajunge aproape paralel cu solul. Din aceasta pozite tinand coatele langa corp indoiti mana stanga pana cand palma ajunge la nivelul umarului si extindeti mana dreapta in spate. Alternand miscarea mainilor efectuati 3 seturi de 8-12 exercitii.
Si pentru toate grupele de muschi gasesti aici mai multe info: http://www.i-medic.ro/......-musculare

| Cosmin86 a răspuns (pentru IulianaIrina):

Alea sunt exercitii de muschi? apuca-te de sah