| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut
Dacă am aproape 21 de anii ma mai pot ingrasa? Am auzit ca dezvoltarea corpului se oprește undeva la 20 de anii, dau funda care îmi da răspunsuri bune

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te poti ingrăsa la orice varsta. Nu conteaza anii.
Dar uneori genetica organismului este autoritară. Cunosc persoane 40+ care sunt foarte slabe.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar cresterea in inaltime se opreste la 20 de ani, ca de ingrasat pe toti ingrasa in fiecare saptamana, pana la 90 de ani 9sau cat traietsi ), depinzand strict de cata mancare bagi in gura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ingrasatul nu are legatura cu dezvoltarea corpului. Te ingrasi la orice varsta

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| doctorandus a răspuns:

Da. In general sportivii de performanta care renunta la sport se ingrasa foarte mult.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, te poti ingrasa daca duci un stil de viata care favorizeaza asta. Apoi, sa pui kilograme in plus e inevitabil incepand cu 30 de ani de ani cand metabolismul incepe sa isi tot incetineasca usor activitatea, pana la varste mai inaintate cand te ingrasi si cand respiri langa ceva nesanatos.laughing

| adryang78 a răspuns:

Da, poți. Depinde de metabolismul tău și de stilul de viață. Dezvoltarea corpului e una, să te îngrași sau să slăbești e alta. Am persoane în familie care au fost slabe iască până pe la 30-35 de ani, iar acum sunt obeze.

| 1234568807 a răspuns:

Te poti ingrasa si la 40 de ani, nu are nicio legatura greutatea cu dezvoltarea

| melimili a răspuns:

Te ingrasi la orice varsta. Nu mai cresti in inaltime.
Ai grija sa nu te ingrasi sa fii mai mult lat decat inalt.

| Sjhxjcks a răspuns:

Doamneeeeee. Ce întrebare! TE POTI INGRASA LA ORICE VARSTA. Cine ți-a băgat în cap asemenea aberații?

| ImNotBianca a răspuns:

Nu