| elysavin a întrebat:

Salut.de cateva zile ma cam doare in dreptul inimii incontinuu si ma mai si inteapa uneori iar acum vad ca a inceput sa ma doara toata partea stanga.mana,piciorul ma cam sperie.Prima oara am baut apa cu zahar dar nu a trecut deloc. Cand eram mica mi-au spus ca am suflu sistolic am facut un tratament timp de un an cu un sirop si nu am mai avut probleme dar acum de cateva zile ma doare incontinuu si am si dificultati cand respir cateodata. Ce sa fac? E vorba despre ceva grav, ar trebui sa merg la un control? Sau e posibil sa treaca de la sine.va rog sa`mi spuneti. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima nu doare, banuiesc, ca este un junghi intercostal, dar sigur trebuie sa mergi la doctor ca s-ar putea sa fie si o anemie, cu ocazia asta vezi si cum stai cu globulele si cu calciu.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu te juca, mergi urgent la medicul de familie.

| jo a răspuns:

Daca este o durere stabila, du-te luni la medicul de familie. Daca simti ca s-a accentuat, ar trebui sa mergi la spital, la urgente. Nu astepta. Poate sa nu fie nimic grav, dar de ce sa nu iti spuna un specialist exact?
Multa sanatate.

| damav a răspuns:

Mergi urgent la medic, el e singurul care poate sa spuna daca e ceva grav sau nu

| scootsie a răspuns:

Nu pe noi trebuie sa ne intrebi ci medicul de familie, sau un specialist...Nu e de glumit cu inima... daca nu ai "motoras" sanatos, nu functionezi...Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci un control Urgent.

Sanatate.

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita, ce a fost pana la urma?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BUNA eu am aceeasi problema ma doare "inima", mana stanga imi amorteste, ma doare capu am fost la cardiolog mia prescris magneB6 si calciu am 2 saptamana de cand ma doare mi-a trecut 2 zile si acum iar mia aparu. Am cerut si sfatul altor medici mi-au raspuns ca poate fi de la oboseala sau stres adica p baza nervoasa in orice caz e f rau mai ales cand nu sti sigur ce ai, am 17 ani, sper si eu sa nu fie ceva grav! sper sati treaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cel mai probabil un junghi intercostal. N-ar trebui sa-ti faci probleme, dar mergi totusi la un control. Probabil ai lipsa de calciu.