| lobont98 a întrebat:

Salut.De cateva saptamani nu respir chiar asa bine pe nas si am de gand sa ma duc la medicul de familie sa imi dea o trimitere pentru un control la ORL sa vada daca am polipi.

La controlul de la ORL iti face o anestezie, iti baga ceva in nas, te doare?
Exista si tratament pentru a nu face o operatie de polipi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu am facut pe la vreo 3 ani operatie de polipi(vegetatii de adenoide).
A fost cumplit,deoarece mi i-a scos pe nas,pe viu, fara anestezie, fara nimic, dar poate acum e altceva, poate baga anestezic ceva.
Du-te la ORL.
Te pup!

| BideuSeIntoarce a răspuns:

Ar trebuii sa te duci la un doctor.

| Soldatul a răspuns:

Iti spun ca operatia este una foarte simpla, am facut si eu pe la varsta de 7-8 ani.Iti baga ceva pe nas si iti spun sa sufli nasu, nu este chiar asa de complicata.

| Marius47 a răspuns:

Du-te la orl si afli acolo ca nu vei muri

| ionik_4981 a răspuns:

Heiii. La control nu se intampla nimic rau. Nu doare. Exista si tratament, dar chestia asta o discuti cu doctorul. El stie cel mai bine ce trebuie sa faci happy!