| Beyourself1245 a întrebat:

Salut.
De câteva zile simt o ușoară greata de dimineață.
După îmi revin și pe parcursul zilei nu mai am aceasta problemă.
De la ce ar putea fi?
Posibil sa fie o problemă biliara?
Nu simt nicio durere și nu am crampe.
Țin să menționez că sunt fumător și probabil din aceasta cauză se declanșează starea de greață.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești insărcinată?

| Freya1 a răspuns:

Încearcă dimineața sa mănânci ceva înainte de a fuma și bea cafea.Fa asta de câteva ori, dacă nu functioneaza atunci trage o fuga pana la medic.

Eu aveam asta și pe baza de stres.De multe ori ma trezeam cu greata și voma dimineața.Pe urma și de la enterite, gastrita etc.

| sammie a răspuns:

Starea de greață poate să se declanșeze și de la stresul pe care îl ai pe cap.

| umbrax a răspuns:

Poate sa fie și o problema cauzata de stres și oboseala

| Beyourself1245 explică (pentru umbrax):

Da. Probabil.
Lucrez 12 ore pe zi cate 4-5 zile consecutiv.

| umbrax a răspuns (pentru Beyourself1245):

Ia ti un concediu de câteva zile, dacă ai posibilitatea și odihnește-te bine... Dacă problema persista după pauza de odihna atunci ar trebui sa faci un consult ca să nu ai nimic mai grav Și eu sunt fumător și lucrez 3 schimburi de l-s și mai am și eu câteodată probleme de genu

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Dormi suficient? Ca de la oboseala o fi

| xkhldhoudody a răspuns:

Lasa te de fumat