| 2cata22 a întrebat:

Salut. De curand am fost la oftalmolog si mi-a prescris lentile de contact. Pe site-urile de lentile pot alege doar dioptria, insa nu si tipul lentilei (clinindru, sfera) sau axul. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sigur nu ti-a recomandat lentile de comtact, ci ochelari.

| cfrtobias a răspuns:

Nu a zis de ochelari? sigur ti-a zis lentile de contact?

| Mirel4412 a răspuns:

Ce sfat vrei sa ti dam, uite te tu atent la specificatii ca scrie cum sunt. Daca nu te descurci, du-te la medicul tau si cere-i sa ti le cumpere el sau sa te ajute, ca nu stii.

| 2cata22 explică (pentru Mirel4412):

De uitat, m-am uitat atent, te asigur. Problema era pe site, unde nu ofereau detalii suficiente despre lentile. Am rezolvat, oricum happy!