| sergiu1234star a întrebat:

Salut,deci cei care stiu sa raspunda.Acum cateva zile am fost la strand si apa era foarte rece la fel si afara.A doua zi simteam ca ma trece foarte tare treaba mica si cand am urinat nu a iesit deloc atat de multa urina pe cat simteam, si azi ma trecea foarte tare si cand m-am dus au iesit doar cativa stropi. Spuneti ce am si daca stiti si medicamentatia.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mihaela0205 a răspuns:

Asta se numește infecție urinară happy
Îți recomand să mergi la un doctor și îți va prescrie, sau cel puțin ar fi recomandat, niște pastile numite "Cedax". e un antibiotic foarte puternic, dar după ce le vei lua, te vei simți mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai racit cu siguranta. O raceala altfel decit stii tu. La rinichi probabil. Mergi la medic de urgenta, pentru ca acest fel de raceala se agraveaza si lasa urme urite.

| Anonim0100 a răspuns:

Salut, du-te la medic sa el va stii noi doar ne dam cu parearea dar. Ai patit ceva la rinichi asa ca nu mai sta si du-te la medic asculta sfatul meu. Numai bine!

| Sebastian1996 a răspuns:

Da. Cred ca ai avut blocaj renal.Cel mai bine este sa ta duci la medic.

| sergiu1234star explică (pentru Sebastian1996):

Adica?

blocaj renal

| jejej a răspuns (pentru Sebastian1996):

La blocaj renal mori pentru ca se blocheaza rinichii iar toata ureea se varsa in sange si faci stop

| Sanducu_Aura-Andreea_1992 a răspuns:

Te-ai ales cu o raceala.medicamentele ti le va recomanda medicul.bafta