| Awq1 a întrebat:

Duminica in ziua de Paste am avut o urgenta stamatologica. Durere de masea, gingie super umflata se putea observa umflatura si pe exterior. Mi-a curatat canalele(a zis ca o lasa asa ca sa trag puroiul de acolo sau ce o fi)si ca umflatura se va duce in maxim doua zile.Umflatura nu s-a dus nici pana astazi si am observat ca inauntrul maselei mi-a aparut o chestie moale care nu lasa puroiul sa iasa(nici inainte nu prea iesea). Ce este si ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| D3I3 a răspuns:

Trebuie să vizitezi din nou stomatologul. Poate fi resturi de la mâncare, însă și gingine ..moartă ( nu știu cum să mă exprim ).