| Coomash a întrebat:

Salut!
Eram la scoala in clasa si un coleg s-a gandit ca ar fi o idee foarte buna sa ma stropeasca cu dezinfectant. Prostul m-a nimerit direct in ochi. M-au usturat ochii pentru cateva minute si nu puteam sa ii mai deschid si dupa nu mai aveam nimic. Intrebarea mea este daca se pot avaria ochii pe parcurs sau ceva de genul de la acel dezinfectant sau am scapat si nu se mai intampla nimic? Mentionez ca incidentul s-a intamplat acum cateva zile si acum nu am nimic, dar totusi mi-e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la un oftalmolog sa te consulte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

S-a rezolvat, nu sunt motive de îngrijorare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Parintii tai stiu de incident?
Eu zic sa anunti, vor sti ce sa faca!

| Zuzu1991 a răspuns:

Permanent... nu mai ai nici o problema
dar in rest, l-as face soprana pe ala big grin

| 6547756 a răspuns:

Dezinfectantele sunt pe baza de alcool medicinal. Care arde! Ar fi bine sa faci un control oftalmologic.
Spune-le parintilor ce ai patit si impreuna mergeti cu cazul acesta la directorul scolii. La urmatoarea "gluma" poti orbi.