| DoDoCs a întrebat:

Ieri am picat cu bmx si am picat in genunchiul stang. Nu m-am julit, dar m-a durut osul si imi tremura piciorul. Am stat 5 minute si nu ma mai durea. Astazi, cand m-am trezit daca stau in piciorul stang ma doare, mai ales daca il incord acolo incheietura piciorului sau nu stiu cum se cheama, pe acolo unde e genunchiul. Nu stiti ce pot face sa treaca si in cat timp va trece? Durerea e foarte enervanta si la doctor nu ma duc ca nu prea are rost ca nu e vorba de ceva de genul sa imi fi rupt piciorul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Pune o compresă cu apă rece şi bandajează-l. Încearcă să nu îţi laşi toată greutatea pe el când mergi. În 3-4 zile cred că durerea va dispărea.
Pa-pa.

| Anca2999 a răspuns:

Tine comprese si nu mai iesi o zi -doua ..nu-ti pune piciorul sa faca efort tot e weekend..stai in casa sa ti se refaca, probabil se va umfla... daca nu iti trece du-te la spital si vezi care-i problema. poate e o luxare...

| adywow a răspuns:

Mergi totusi pentru o radiografie sau la un specialist.Am patit ceva asemanator am alunecat la fotbal si a trebuit sa-l bag in ghips 2 saptamanai. Exact aceeasi senzatie nu-l puteam indrepta deloc