| NesCafe a întrebat:

.Ma simt ca dracu pe bune.Adica hai sa trec direct la subiect.Deci acum vreo 5-6 luni am fost la ziua unei colege de clasa si na nu stiu ce m-a apucat pe mine sa dau 360 la 5 scari.Asa am dat dar cand l-am dat nu am fost atent pentru ca eram foarte grabit si din prostia mea am aterizat cu piciorul drept pe ultima scara si s-a indoit in acelasi timp. M-a durut extrem de tare.Nu stiam in ce parte a piciorului ma lovisem de ma durea asa da am aflat ca este la OSUL piciorului acel os de la picior. A2a zi era foarte umflat dar am luat niste nurofen pastile recomandate de doctori si am tinut comprese glezniere de toate.Cu ceea ce vreau eu sa ma ajutati el acum mai este foarte putin umflat dar foarte putin la partea unde ma doare.Si vreau sa ma ajutati cu asta timp de 5-6 luni tot nu imi trece ma doare in continuare adica cand indoi piciorul asa mai fortat ma doare ce o avea de ma doare in continu de vreo 6 luni? Adica eu ma dau si pe skate ( skateboard pentru cei care nu stiu ) si na eu cand mai dau un flip sau un trebuie flip indoi picioru logic si prima oara cand ies ma doare dar la el cand ies imi pun glezniera si o fasa si ciorapi grosi ca sa nu ma doara. dar am observat ca pot sa imi iau si glezniera doar si niste ciorapi subtiri si cand se incalzeste picioru nu ma mai doare. Dar ma doare prin casa asa nu stiu ce sa fac ca nu mai trece ajutati-ma va rog funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dany99 a răspuns:

Pune foi de varza pe picior si se face mai bine(iei o foaie de varza incerci sa acoperi talpa cu ea si pui soseta peste)

6 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Daca ai fost la doctor atunci ( sper ca am inteles bine) ti-a facut radiografie? In cazul in care raspunsul e nu atunci e posibil sa fi avut vreo luxatie care nu s-a vindecat cum trebuie si atunci ai nevoie de ghips

| Kyrie a răspuns:

360? adica ai facut 2 flipuri, da ce esti tu laughing

| AlexTd77 a răspuns (pentru Kyrie):

360 inseamna ca s-a rotit la 360 de grade, sa faca doua flipuri inseamna sa dea double kickflip si nu e asa greu incat sa zici ca e cine stie celaughing

| yooleonard a răspuns:

NU am inteles mai nimic, dar in fine l-ai avut macar in ghips sau ai facut vreo radiografie.Ca si pe mine ma doare tendonul de la o saritura si nu ma plang.Sar putea sa ti se desprins o "bucata"de os. DUTE MAI REPEDE LA DOCTOR CA SA NU PATESTI MAI RAU!

| ReviRocsy a răspuns:

De atata timp?! Mai bine du-te la doctor sa ti-l puna in ghips...

| andaallyna a răspuns:

Incearca "sindolor". e un gel analgezic, antiinflamator