| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Pai pentru inceput am un stil de viata foarte nesanatos. Mai exact dorm cam 5-6 ore pe noapte si mananc in jur de 500-700 kcal pe zi. Acum ceva timp am inceput sa experimentez putin cu drogurile, unde locuiesc acum sunt foarte accesibile. Din cauza asta am slabit foarte mult. Nu e ca si cum nu mi-as fi dorit asta fiindca de cativa ani am o obsesie legata de greutate si ma simt vinovat cand mananc prea mult
Cum naiba sa ies din chestia asta? Cum sa imi revin total? Vreau sa renunt la droguri, cu toate ca am avut niste trip-uri de neuitat, si sa am un stil de viata mai sanatos. Totusi nu vreau sa pun prea mult pe mine, si din cate stiu daca as manca brusc mai mult, m-as ingrasa.
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

E numai vina ta că ai recurs la droguri. Cum să nu îți dorești tu dragă individule? Trebuie să fii cretin să nu îți dorești dar totuși să faci anumite lucruri, mai ales tâmpite ca ăsta. Nu vreau să pornesc de la premisa asta. Nu ești o victimă, stai liniștit. Totul depinde de tine.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Renunta la droguri, daca nu vrei sa ai o viata de tot rahatul in continuare