| Annnonim12 a întrebat:

Pe 8 iulie mi-am pus aparat dentar disjunctor. Dentista mi-a spus sa il activez de 2 ori pe zi timp de 25 de zile. Au trecut aproape 2 saptamani si deja a inceput sa mi se mareasca stungareata dintre dintii de sus din fata. Intrebarea mea este daca vor reveni ei singuri la loc fara aparatul de indreptat? Si daca da, cam in cat timp? Dau funda! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba o pe dentistă, nimeni nu stgie mai bine ca doctora ta care te vede, tu esti pacientul/a ei si ei trebuie s-a i ceri explicatii nu pe TPU.

| Zaygon a răspuns:

Si eu am avut si dupa ce mi-au pus aparatul de indreptat mi s-au mai apropiat dar inca mai am unpic. E nevoie de strunga ca altfel nu prea ai cum sa ii indrepti pe ceilalti.