| JJONY a întrebat:

Platfusul poate fi tratat intr-o luna?
Vreau sa imi raspunda doar cine stie si sau cine a trcut prin asta! Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Platfusul nu poate fii tratat deloc, fiind o deformatie a piciorului, cu care te-ai nascut.

| JJONY explică (pentru Violleta2022):

Ba da se poate trata, si am mentionat ca vreau sa raspunda doar cei care au trecut prin asta!
Informeaza-te mai bine!

| Simonasimona1992 a răspuns:

Depinde cati ani ai.
La copiii mici se corecteaza mai repede.
La adulti e mai greu.
Oricum ar fi, intr-o luna nu. Nu se corecteaza.