| Andreeee0098766 a întrebat:

Salut, port lentile de 2 ani si de aproximativ 2 luni, o data la 3 zile vad in ceață cu ochiul drept, ce as putea sa fac? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu mai purta lentilele, cel mai probabil nu el suporta ochiul si ti-l raneste. Apoi, mergi al un control oftalmologic sa vezi daca nu au aparut modificari dratice la dioptrie sau cine stie ce probleme de sanatate la ochi: inceput de cataracta sau glaucom... samd.

| Andreeee0098766 explică (pentru Violleta2022):

Ultima data am fost acum 2luni si nu aveam nimic, dar chiar si atunci mai vedeam câteodată in ceață

| Delilahhh a răspuns:

Iti cureti lentilele in fiecare seara? Sper ca da!