| Petrica1337 a întrebat:

Salut prieteni. Am si eu o problema si nu stiu cum sa o remediez...
In fiecare seara cand merg sa dorm, inchid ochii si parca nu imi sunt inchisi... Ma gandesc la tot felul de chestii si ochii practic se misca in orbite, iar apoi cand ma trezesc si imi incep ziua, sunt foarte obosit si nu gandesc bine ce fac...
Aveti careva niste idei cum as putea sa remediez asta? Va rog foarte mult, si m-as bucura foarte tare sa primesc un raspuns ajutator sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Sfat: du-te la stadionul Lia Manoliu din Bucuresti ca e gratis pe pista de atletism si da cam 5 ture si maresti pana la ajungi la 20-30 de ture de 200 m. Eventual incearca si niste exercitii la mate. Nu are cum sa nu adormi instant cum pui capul pe perna sa mai poti gandi cu vreun neuron.

| Ollgutza128 a răspuns:

Hey)Asta nu e chiar bine, dar incearca sa stai mai putin la calculator, sa nu e joci la telefon inainte de culcare, sau sa nu privesti dfilme inainte de culcare, caci iti poate afecta somnul, si de asta te trezesti cu somnuil neimplinit) Am avut si eu asa probleme, dar am fost la doctor(neurolog) si m-a ajutat enorm, daca aceste sfaturi nu o sa te ajute, va trebui sa te duci si tu la doctor)