| Vali215 a întrebat:

Salut! Stiti cumva metode naturiste de combatere a matretii care au functionat? Am incercat si cu sampoane de la farmacie si tot nimic. Mi se tot spune ca este pe sistem nervos toata treaba si adevarul este ca sunt mai mereu stresat, nervos etc. Dar totusi nu cred ca sunt singurul cu problema asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

Incearca samponul anti-matreata Vichy Dercos, se gaseste in farmacie, este cam 50-60 RON tubul. Incearca varianta pentru parul tau, dar daca ai matreata excesiva, ma gandesc ca cel pentru par uscat, mai ales daca si matreata este foarte uscata (cel care are compozitia galbena). Sigur o sa te ajute.

Numai bine! ^_^

| Vali215 explică (pentru DoarBogdan):

Chiar il am pe lista de cumparaturi, am vazut ca are recenzii foarte bune. Multumesc! big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Vali215):

Cu drag!

| Oannaaa23 a răspuns:

Bună, eu folosesc asa!
Pun 1 cana de orez într-un bol, apa cat cuprinde, încep sa spal orezul, prima apa nu o arunc, o pun într-un recipient tip spary, gasesti în pepco, kik, d&m, etc... si pe parul uscat aplic pe scalp, si masez in jur de 5 min tot scalpul, după folosesc un pieptene des, si imi pieptan tot părul, asa fac in fiecare seară, la mine cel puțin a dat rezultate happy poti încerca