| DanTin a întrebat:

Salut, sunt un baiat de 17 ani si am o problema. De vreo 2 luni in coace simt o durere in zona pectoralului stang, nu o simt tot timpul, dar astazi de dimineata a inceput si nu sa mai oprit de loc, nu stiu ce sa fac, am fost la spital am facut un EKG m-a consultat doctorita si a zis ca nu am nimica dar durerea continua, nu stiu ce sa fac ce poate sa fie? Sa fac o echografie? Analize?
Sistemul medical de la noi e unul dintre cele mai proaste din Europa, asa ca ma astept la orice sa am o boala grava si sa nu fie depistata la orice e mai rau. Va rog puteti sa ma ajutati cu un sfat ceva. Fara misto va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
esti elev/angajat? o mica vizita la medicul de familie, o trimitire catre medicul de specialitate si o trimitere pentru ceva analize. fara analize nu se poate depista nimic si nici nu se poate pune un diagnostic..se poate sa fie de la curent/efortschimba mdicul eventual.fa o ecografie.
O zi frumoasa sa aihappy