| Marius_Marius_1997_AVLB a întrebat:

acum 5 zile, am fost la dentist si cu anestezie locala mi-a scos o masea doctorul, gingia a fost inchisa cu fire de sutura, mno toate bune si frumoase, pana cand astazi am observat ca pe langa firele de sutura e un fel de substanta verde(culoarea este ca un fel de putred)si tin sa spun ca ma spal de 4-5 ori pe zi cu apa calduta cu un pic de sare si de doua ori pe dinti. Eu ma spal usor peste fire cu periuta dar nu stiu ce este "chestia" aia verde care e lipita de fire.
Va rog o explicatie ce ar putea sa fie(oare cheagul de sange)?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Cheagul de sange nu e verde... probabil ca e de la ceva mancare.

| Marius_Marius_1997_AVLB explică (pentru Rd79):

Mda si ce fac sa il dau jos?