| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani iar penisul imi miroase urat, pe el am niste bucatele albe spre albastru, ce poate sa fie? nu miroase urat mereu, cand ajung sa nu il mai spal o zi incepe sa miroasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Citat din revista Unica
"Ce înseamnă mirosul neplăcut al penisului

Dacă, în ciuda unei igiene corespunzătoare, zona lui genitală emană un miros urât, este posibil să sufere de o infecţie. Ca şi în cazul femeilor, infecţiile genitale dau un miros puternic şi neplăcut „de peşte".
Poate fi vorba de o infecţie urinară, mai ales dacă iubitul tău are dureri când urinează, iar urina este tulbure şi urât mirositoare.
De obicei, mirosul „de peşte" este dat de bolile cu transmitere sexuală: chlamydia, trichomonas, gonoree, etc, infecţii care dau şi alte simptome precum secreţii cu consistenţă şi culoare anormală, usturimi la urinare, etc. BTS-urile se tratează relativ uşor, cu condiţia ca iubitul tău să treacă peste ruşine şi să meargă la medicul dermato-venerolog."

| Oana92 a răspuns:

Normal ca daca nu il speli miroase urat. Spala-te mai des si daca mirosul persista mergi la medic. Sanatate!

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Fiind in vacanta eu fac dus o data la 2 zile, dar nu cred ca e normal, asa fac in fiecare vacanta si pana acum n-a mirosit, si apropo, nu o gatuiesc., nu e sperma, o gatuiesc o data la 3-4 zile

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

O data la 2 zile? Mai invata niste reguli de igiena. Dusul e obligatoriu zilnic!

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Asta doar in vacante., in timpul scolii ma spal zilnic

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce au vacantele de te impiedica sa te speli zilnic, ca nu pricep! Igiena e igiena indiferent de anotimp, an, scoala sau vacanta... Sa inteleg ca nici in weekend nu te speli, pentru ca nu mergi la scoala?

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Ba da, dar pur si simplu in vacante lenevesc toata ziua si nu am chef de nimic.

| VelaJohnny a răspuns:

Poate ramai impotent sau chiar fara „unealta" laughing mergi la medic pana nu ti-o amputeaza chirurgul

Răspuns utilizator avertizat
| SKillerQSama a răspuns:

Nu te mai masturba asa des, spalate in fiecare zi ca sa nu mai miroase. si mai usor cu ****, punctele alea albe sunt de la spermatoizi... funda?

| murloc a răspuns:

Repeti asta zilnic si iti trece in 3 saptamani

| HelpMer2016 a răspuns:

E de la mastur, bare... Fai baie și nu te mai mastur, ba 2-3 zile și vz diferența

| Metrix_Cojo_1990 a răspuns:

E de la sperma.