| HeadGeneral a întrebat:

am 14 ani si de fiecare data cand fac analize de sange, imi vine o stare naspa de lesin.Si asta nu se intampla cand imi ia sange.ci exact cand scoate acul si imi pune acea vata.In timpul recoltatii nu am absolut nicio problema.Doar dupa ce scoate acul si dau sa ma ridic.Nu ma uit la ac sau ceva, nu am frica de el.Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă trece, nu ai ce să faci. Ești sensibil, doar atât.

| Donsavas a răspuns:

În general, amețeala apare cand te ridici brusc, la toată lumea si nici nu e nevoie sa ti se recolteze sânge ca sa se întâmple. Tu ai mai si recoltat si asta a înrăutățit.

| Goete a răspuns:

Stai linistit, asa a fost si bunicul meu inainte de a muri

| socipath63092 a răspuns (pentru Goete):

Ce om esti

| Goete a răspuns (pentru socipath63092):

Eu ce vina am daca bunicul meu a avut aceeasi problema?
Normal ca inainte de a muri, sau ai vazut mort cu frica de sange?

| Goete a răspuns (pentru socipath63092):

Nasol e sa nu stii de gluma

| socipath63092 a răspuns (pentru Goete):

Glume proaste in momente proaste

| Goete a răspuns (pentru socipath63092):

Pentru cei ce nu stiu de gluma.

| aumih16 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica! da nici sa te i-a cu lesin! e ceva normal! e bine sa iti verifici sanatatea! gandeste-te ca parintii tai! vor suferi de vreo boala! si atunci trebuie sa faci ceva in privinta asta! sa ii ajuti! cumva! sa afli daca nu suferi si tu! de boala de care sufera ei!

| unvecin a răspuns:

Stai liniștit. Până poți scrie pe TPU nu-i rău. laughing

| Anastasia324 a răspuns:

E normal sa ti se intampla asta. unora li se face rau mai tarziu unora imediat. daca ti a luat sange.e logic.si eu patesc asa.doar ca mi se face rau mai tarziu

| Kurokadze a răspuns:

E normal te stresezi ca tie iti pune acul ala si se mareste adrenalina dupa putin timp te linistesti si organizmul isi da seama ca nu are o cantitate de sange asta e foarte normal singele se rstabileste timp de 7-14 zile.