| Ioana1299 a întrebat:

Am 15 ani(fac16 ani pe 12 martie 2015) si fumez de 2 ani cam un pachet pe zi / la doua zile.
Cam de o saptamana simt intepaturi in zona plamanului drept cand inspir sau expir adanc(cam la 5 cm de mijlocul pieptului).
Tin sa spun ca sunt bine facut(1.81m si 83kg), nu am amigdale, acum 2 saptamani am racit la gat, am luat Augmentin si mi-a trecut in 3 zile complet.
Imi este frica de faptul ca fumatul este cauza intepaturilor. Am citit ca se poate sa fie si de la un reumatism sau de la o infectie pulmonara(cel mai putin probabil).
Postez aceasta intrebare pentru. a primi si parerile altora, nu pentru a mi se spune ca fumatul este periculos, deoarece sunt constient de asta.
Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parerea sa o ceri unui medic dupa un consult nu unor necunoscuti de pe net care vorbesc ca sa nu taca