| alexxis0712 a întrebat:

Salut Tpu.Am 15 ani si am 1, 67 inaltim si vreo 55 kg. Vreau sa spun ca imi place sa am un corp "frumos" de aceea multi ar alege "sala".dar eu am auzit ca daca ma duc la sala ma lasa cu inaltimea in jos..Si am hotarat sa fac numai flotari acasa, cateodata si gantere.Si fac flotari aproape in fiecare zi. Vreau sa ma inalt si eu pe la 1, 70 si cv macar dar nu prea reusesc,, si spun ca sunt destul de slab la 55kg..Mananc numai mancaruri sanatoase facute in casa.M`am lasat de chips-uri si etc de 1 an. Vreau sa pun mai multa "carne" pe mine cu toate ca mananc bine si mult..Niste intrebari
1. Flotarile au influenta asupra inaltimii?
2.Ce pot sa fac sa ma inalt si eu excludem volley/baschet/handbal nu ma pasioneaza asa cv..pe mine doar fotballu si rareori parkourul.
3.Din ce cauza nu pun carne pe mine? p.s:nu iau proteine sau steroizi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu eşti slab deloc, eşti numai bine la înălţimea ta!
O alimentaţie diversificată şi mult sport.
Te pup!

| andreyy96 a răspuns:

Poti continua flotarile da nu mai multe de 10 serii ia cate 10 repetari /zi daca faci mai multe iti creste rezistenta nu masa musculara
Poti face si abdomene, tractiuni

| dovleac a răspuns:

Eu fac parkour de 4 ani dar parkour nu free running si mam inaltat destul de mult am 15 ani si 1 64 eu cred cae destul de bine.Ma gandesc ca daca te apuci si tu de pk serioas te mai nalti

| BitzaYlg a răspuns:

Acum nu trebuie sa ai crezi pe toti! Fa flotari in continuare pentru ca nu iti afecteaza crestereawinkingSi treaba cu inaltatu e si o chestie de mostenire(gen daca mama sau tata sunt inalti o sa cresti si tu)

| Bogmina a răspuns:

Flotarile nu au nici o influeanta negativa asupra cresterii corpului ( inaltarii ). Corpul tau este inca in plina dezvoltarea! Mai devreme sau mai triziu va creste si singur! happy

| StaicuEdy a răspuns:

Poti continua cu flotarile, stai agatat de o bara fara sa atingi pamantul cu picioarele (vreo 5 min pe zi), nu pui carne pentru ca asa e organismul tau, si eu nu reusesc sa slabesc mult, dar cand mananc pun mult pe minelaughing))