| YannTiersen a întrebat:

Salut tpu.Am nevoie de ajutor urgent.Am fost foarte nervos si am dat cu pumnul in ceva foarte tare, forta cu care am dat a fost foarte tare si mi-a ricosat in buza(sunt tampit stiu).Nu ma doare absolut deloc va rog spuneti-mi cum scap de vanataie intr-o zi se vede foarte urat! Deocamdata tin o compresa cu gheata si masez usor zona.Mai exista si alte remedii? Mersi anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Fond de ten daca vrei sa o acoperi

| MaybeJustMe a răspuns:

Uite aici niste siteuri care ar putea sa iti dea ceva idei:

http://www.divahair.ro/......_naturiste

http://www.cosmopolitan.ro/sanatate/cum-scapi-rapid-de-vanatai-2150392

Incearca sa mananci ananas, ananasul proaspat are proprietati antiinflamatorii, ai putea folosi si cataplasme cu patrunjel proaspat sau emulsie cu usturoi.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

Bafta!