| Ge04rge a întrebat:

Am o problema,mereu cand vin de la scoala vin foarte obosit si nu imi pot face temele,raman in urma cu lectiile, mereu ma simt obosit, sunt in clasa a 7 a si am 6-7 ore pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi in pat la ora 9 seara si dimineata te trezesti la 6, ca sa inveti. Orele diminetii sunt extraordinare, putand sa asimilezi cunsotintele dupa 1-2 citiri.

| Sn4k3 a răspuns:

Dormi si baga-te la facut daca e important ca nu le face nimeni pentru tine. Cateodata nu e mare diferenta intre lene si oboseala.

| SkyPilot a răspuns:

Ai grija sa dormi noaptea destul (8 ore de somn efectiv) si sa te alimentezi corect si echilibrat. Poate ai o activitate foarte intensa care te epuizeaza.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Faci decât o parte din ea, simplu.

| cfrtobias a răspuns (pentru 1231242):

Mai bine nu face deloc atunci rolling on the floor poate el vrea nota 10 nu vezi?

| 1231242 a răspuns (pentru cfrtobias):

Dacă ai 10 la o materie nu înseamnă neapărat că ești extraordinar.

| teo530 a răspuns:

Contează câte ore dormi pe noapte. dacă eşti dimineaţa la şcoală atunci când ajungi acasă dormi poţi o oră sau două. E bună şi idea Anei, să înveţi dimineaţa pentru că ai mintea goală şi poţi reţine uşor.

| Ge04rge explică:

Am uitat sa spun ca vin pe la ora 6 acasa!

| Hoca_Raul_2000 a răspuns:

1) dormi noaptea de la 22
2) lasa telefonul
3) intinde-te dimineata(si eu fac la fel)
4) nu pune efort cand inveti