| LauncherS a întrebat:

Cum reusesti sa nu te descurajezi? Sunt aproape mereu din ce in ce mai obosit si uneori nu reusesc nicicum sa memorez lectiile. Vreau sa spun ca sunt la scoala si am avut tot numai note bune si acum ca am ajuns in a 9-a am luat note slabe la testele initiale. Uneori nu reusesc sa intele deloc la matematica si de asta ma descurajez complet...si mai ales de note! Ce ar trebui sa stiu ca sa nu ma descurajez, pana la urma ce sunt notele? Conteaza ele asa mult...ce sa fac sa scap de descurajare?

2 răspunsuri:
| Fata026 a răspuns:

Salut!
Pai tu trebuie sa fii optimist si sa nu te gandesti sa inveti mot-a-mot pe derost tot fara sa gandesti! Trebuie sa iti imaginezi si sa gandesti logic fara mult efort. Notele arata munca ta si cu asta ramai pe viitor. Ai in scoala note stralucite si inveti bine, iar viitorul tau va arata la fel de stralucit! Trebuie sa te gandesti serios si sa nu te stresezi si sa nu te descurajezi. Poate te ajuta si un MemoPlus! Este medicamentul care iti da mai multa putere de concentrare in cazul in care nu gasesti alta solutie. Dar tine minte, daca vrei POTI! Sper ca te-am ajutata! Succes!

| Caood a răspuns (pentru Fata026):

Nu sunt de acord cu tine. Majoritatea tocilarilor nu au făcut nimic in viața. Notele sa nu fie de corigenta și e Ok. Bazeaza-te pe materiile care iti plac. De exemplu dacă vrei sa fi doctor mănâncă biologia și la mate sa nu iei 4 și e ok