| Maranzano_Mario_1978 a întrebat:

am si eu o intrebare astazi m-am sarutat cu o fata, si dupa am aflat ca ar avea virusul HIV +.
Cand am auzit am ramas wtf, dupa 2 ore de la sarut au inceput sa ma usture buzele si limba, are vreo legatura multumesc fain.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu exista nicio sansa sa fi contactat virusul doar prin saruthappy. Probabil, buzele au inceput sa te usture, datorita fricii si nelinistii tale. Scoate'ti asta din cap. Bine ca ai aflat ca are HIV dupa un sarut si nu dupa altceva...Te salut, sper ca ti'am fost de ajutor.

| Almássy a răspuns:

rolling on the floor cate imaginatie cica te ustura buzele si limba.doamneee!
cerceteaza si tu despre virusul HIV inainte sa pui asa intrebare!

virusul se transmite prin sange nu numai prin contact sexual.
daca inghitit/a patruns sangele ei in corp la tine /sex?!? /esti infectat

nu daca te saruti.tu nu ai facut biologie?

| Ankutzaaa a răspuns:

Dar poate cand v-ati sarutat ii curgea sange din dinti sau limba..atunci dalaughing
Deci.

| Ankutzaaa a răspuns:

Hiv-ul se transmite prin sange sau act sexual!
Deci stai calm, nu ai HIVlaughing

| KraddyQ a răspuns:

Faza cu usturimea buzelor si a limbii e ceva psihologic. Nu esti in pericolwinking

| justHISgirl a răspuns:

E imposibil sa te fi infectat.HIV se poate transmite prin sange sau in urma actului sexual, dar saliva nu are nici o treaba.Keep calm! si ai grija data viitoare sa nu ajunga la mai mult, daca nu stii cu ce fata ai de-a face.

| OriginalSauNimic a răspuns:

Scoateti din cap ca are acea boala. Cred ca e o chestie psihologica usturaturile tale