| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

am si eu o problema am 16 ani si astazi,am vrut sa va d si eu cat am glicemia, tataia are un aparat, si i-am zis sa mi ia si mie. era dimineata si mia luat-o, nici nu apucasem sa ma spal pe maini, sau pe fata, cand mia luat-o o aveam 163 cand am vazut m-am speriat, si mam intristat foarte tare si am crezut ca am diabet, la 10 minute dupoa ce m-am spalat pe fata si pe ochi ca era dimineata, am mai luat-o iar, si am avut-o 90. ce credeti ca a fost asta, am diabet? sau a fost doar o eraore de la aparat, acum 5 luni am facut niste analize in Anglia pentrca am fost pe la parinti, si au iesit perfect de bune. va rog sa-mi raspundeti dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KenTay a răspuns:

Nu ai diabet

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Vad ca toate postarile tale au legatura cu si despre sanatate si esti pasionat de "masuratori".
Daca te preocupa mult prea mult sarea sanatatii tale, nu crezi ca ar fi mult mai indicat sa iti faci un control si ceva analize generale? ar fi mult mai indicat dupa parerea mea.
Nu suntem medici si chiar si asa, diagnosticile nu se rezolva pe site.
O seara bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai terminato cu inima si ai luat-o cu gliecemia... du te la psihiatru omule.