Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Aseara mi s-a intamplat cea mai naspa chestie
Eram in autobuz in 117 in Bucuresti si 4 tipi beti s-au luat de mine si m-au pipait si la urma m-au dat chiar cu capul de usa
Ce sa fac? Ei erau patru mai mari decat mine!
P.s.: sunt baiat. ceeea ce face pipaitul si mai ciudat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Ai avut martori? Numai asa sesizarea ta va fi luata in seama.Din pacate sunt o multime de goloni.Nu prea ai ce face! Mergi la un spital daca ai rani vizibile. Daca e numai un cucui, nu cred ca mai este cazul sa te prezinti.
Dar daca lucrurile stau asa cum zici tu, mergi la spital, ai si martori, politia ar trebui sa se autosesizeze! Desi e greu de gasit,, golanii' care te-au agresat!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci si faci o plangere la politie.

| Sofer a răspuns:

O reclamatie la politie, daca nu se ia masuri treci peste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si la politie ce credeti ca sa va intampla? De unde sa-i ia pe respectivi?

Ce sa faci? Treci peste. E un comportament des intalnit la cocalari si tigani, o tehnica menita sa te scoata din zona ta de confort si sa te dezorienteze. Animalele proaste asa functioneaza, facandu-te pe tine sa te simti slab, ei se simt puternici. Ai doar doua optiuni, te supui sau retaliezi.

| giony54 a răspuns:

Mergi la politie si da o declaratie unde reclami ce s-a intamplat pentru ca daca taci alta data va fi mai rau, politia stie ce are de facut.

| CVane a răspuns:

La politie si depui plangere.

| RockableHu a răspuns:

Dragul meu, nu ai facut bine ca ne-ai cerut ajutorul noua. Du-te la doctor sa te panseze sa iti faca ceva! Pai daca erau ditamai oamneii nu am ce sa iti fac! Du-te cat mai repede la medic! Eu asta iti recomand!

| Simonika1264 a răspuns:

Daca te duci la politie nu cred ca va schimba cu ceva situatia ca deja s-a intamplat. mai sunt si oameni asa. trebuia sa pleci de langa ei si sa nu-i bagi in seama. dar in autobuz nu erau si alte persoane ca sa se bage sa te apere? trebuia... nu stiu... sa incepi sa tipi, sa te opui cumva dar daca au spus ca erau violenti nu faceai nimic, doar plecai de langa ei

| cookie14 a răspuns:

Depune plangere sau daca esti ranit grav du-te la doctorhappy

| Razvansmekeran a răspuns:

Ai 3 variante:
1 Te duci la medic
2 Iei trei baieti prieteni
3 Faci plangere la politie
Sper ca ti-am fost de folos.

| a2013 a răspuns (pentru Razvansmekeran):

Eu as spune sa pleci de langa ei, sau sa pleci cu alt autobuz