| dorin1234 a întrebat:

Astazi am incurcat pastilele am luat din greseala cele 2 pastile care trebuiau luate seara la ora 10 si eu le-am luat acum la ora 6 din greseala care trebuiau luate altele trebuia sa iau 2 feluri de pastile! Cele 2 pastile se luau dupa masa si ce am zis sa fac am mancat. Cred ca nu o sa isi mai faca efectul... Oare este grav sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

Nu este grav, stai linistit! Incearca doar sa nu le mai incurci si sa nu iei niciodata o doza dubla pentru a compensa o doza uitata. Maine sa iti iei pastilele in mod normal. Numai bine happy

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se mai întâmplă și astfel de "accidente" de administrare.
Mâine dimineață reiei administrarea așa cum o ai dată de la medic, cu mai multă atenție.
Sănătate!
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Despre ce fel de pastile este vorba? http://www.i-medic.ro