| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Astazi dupa o perioada lunga de strand am reusit sa merg la Dunare si am inotat cam 10 metri intr-un loc unde curentul era cam puternic si la intoarcere simteam ca nu mai am aer, am depus mult efort. Cand am iesit am simtit o durere putin mai jos de inima, oare sunt plamanii? Mai mentionez ca prin aprilie la fotbal a cazut unu peste pieptul meu cu umarul...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai jos de inima, nu ma pricep la corp, dar acolo e ficatul sau rinichii? Go away la medic!

| CorneliaC a răspuns:

Pai ar trebui s-a cam mergi la medic, ceva nu eee bine

| BogdanVasc a răspuns:

Voi astia care tot dati sfaturi bune sa mearga la medic, va zic ca nu e o metoda buna sa-l ajutati. Trebuie sa fii schizofrenic sa nu stii ca daca afara e cald si te bagi in apa rece ti se taie aierul, o cauza nobila a lesinului. Asta se intampla cand lesini (in general o cauza si a inecurilor), dar tu ai avut o sansa mai buna. Iti trece in maxim 2 zile.

Nu asculta profesionistii gen CorneliaC, incearca sa faca cate un +1 raspuns. Nu trebuie nicio vizita la medic, doar la psiholog in cazul in care credeai ca CorneliaC si ceilalti te-au socat.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru BogdanVasc):

Nu era chiar cald afara, era pe la 6 seara... si mi-a trecut, jumatate de ora a tinut
"aierul"?

| RaduLemon a răspuns (pentru BogdanVasc):

Cel mai bun raspuns de pe TPU! (nu sunt sarcastic)

| BogdanVasc a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

M-am grabit sa scriu.
Ti-am spus eu ca nu ai nevoie de niciun medic. Pe mine ma durea o saptamana inima, nu stiu de la ce, dar nu am plecat la doctor, stii cum e : doctorul mereu iti gaseste o problema. am asteptat si mi-a trecut. Medicul ar face orice sa-i platesti operatii... ti-ar face cea mai complicata operatie si daca esti racit, numa' sa-i platesti.

| Melek27 a răspuns:

Daca depui mult efosrt asa se intampla, nu are legatura cu acea lovitura, crede'ma happy

| raul03 a răspuns:

Pai, daca durerea persista ar fi indicat sa faci o vizita la medic, asa in orice caz...