| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU. Azi am mâncat 3 roșii de la bunica mea care sta la țară, ea le-a stropit cu otravă cred ca insecticid. Eu am uitat sa le spăl și le-am mâncat asa..acum îmi e foarte rău, am vomat și am și frisoane, probabil și febră, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la urgente!

| gabicoo a răspuns:

Spalaturi stomacale, o perfuzie! Mergi la spital la urgențe!

| sammie a răspuns:

Mergi la spital.

| 0RASPUNS0 explică (pentru sammie):

Genial răspund. Crezi ca dacă voiam sa fac asta mai stăteam sa pun întrebări pe TPU?

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns (pentru 0RASPUNS0):

Asta e ce trebuie să faci. Dacă nu vrei, stai acolo și mori.

Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns:

Intreab-o pe bunica ta cu ce le-a stropit, poate mai stie sa-ti spuna si ce mai scrie pe ambalaj ca sa poti spune medicului. Alta data sa le dai si coaja jos rosiilor daca bunica-ta le stropeste cu de-astea. Mergi la medic sau suna-ti medicul de familie si spune-i ce ai patit.