| TeoTudor a întrebat:

De 2 zile incoace am o durere de stomac ingrozitoare, alaturi de o balonare ciudata. Mi se intampla asta cel putin o data pe an si cu greu am scapat de fiecare data de chestia asta. M-am gandit de fiecare data ca este o indigestie insa nu stiu ce sa zic. am mancat mult si neechilibrat in ultima vreme ce-i drept. Multa cafea si acide. Daca stiti un remediu va rog. spuneti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Bicarbonat de sodiu alimentar, o lingurita cu apa, e FOARTE bun si pentru aciditate si pentru balondare, are un gust cam lesinator (eu il iau direct, nu il dizolv in apa)

insa nu ar strica deloc sa te duci la medic, poate ai un ulcer, un ulcer netratat poate deveni perforat, adica gaura in stomac, din care poti sa mori pentru ca, continutul stomacului se varsa in abdomen, inclusiv acizii stomacali... DUTE LA DOCTOR!

| Denila123 a răspuns:

Stoarce o lamaie intr-un pahar, pune o lingurita de zar si bea, su nu mai bea cafea, sau sucuri, ca nu-s perfecte,

| WolfYTB a răspuns:

Ai avut probleme gen ca durerea sa te trezeasca din somn si sa te simti extrem de slabit?