| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
In aceasta dimineața am încercat sa bag benzina în rezervor și am băgat cu o sticla de apa tăiată. A curs puțin pe lângă și cât timp am stat acolo 5 minute cât am turnat și mirosul ăla puternic cum a curs pe lângă... a fost urat.
Când m-am dus de acolo, m-am simțit foarte amețit și durerea de cap mare și acum ma simt după 30 de minute dar nu chiar asa. Exista risc de deces sau probleme? A rămas amețeala. Acum stau la aer curat. M-am și panicat... am făcut și un atac de panica și acum sunt agitat și panicat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai făcut asta in garaj sau afara? Nu mori dintr-atât. Ce mă intrigă este faptul că te joci cu așa ceva, când există atâtea stații de alimentare cu benzina pe toate drumurile. Făceam asta pe vremuri când benzina era raționalizată și o pastram în canistre in garaj. Bine că nu ai luat și foc.
Of, of!

| sierra1 a răspuns:

"ncercat sa bag benzina în rezervor... Exista risc de deces sau probleme? "

ai aprins o țigară intre timp și acum ne scrii din iad?
... atunci NU mai ai nici o problemă!

| sierra1 a răspuns:

"sa bag benzina în rezervor,,, și acum sunt agitat și panicat"

vaaai tu care ai SCHIMBAT electromotorul și ai scăpat din pericolul iminent cu mirosul din mașină, incă ești "amețit"

https://www.tpu.ro/......a-zile-mi/

| siriusblack98 a răspuns:

Stai chill că nu mori din atâta lucru. Îți pui frumos o mască data viitoare când mai alimentezi în felul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o fetita
Daca ai dat pe langa mai trebea sa aprinzi o tigare pentru relax

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te a afectat mirosul, e doar în mintea ta. Vei fi bine, relaxează te

| gigite a răspuns:

SIE'REA - i-ai tras'o soro', sa vedem daca nu s-a facut bine de tot.

| KR0NSTADT a răspuns:

Este normal să amețești. N-o să ai probleme. Probleme o să au în trafic greu. Dacă te panichezi atât de ușor, ce o să faci când te vei trezi cu un camion în față, pe contrasens? Cred că o să închizi ochii și o să te caci pe tine instantaneu.

| alexalx9777 a răspuns (pentru KR0NSTADT):

Nu am fost obișnuit sa alimentez asa. Dar brusc amețit și dintr-o data m-a luat un atac de panica cu respiratie rapida, și in gândul meu era doar "intoxicație de la miros" și ***. Asa sunt eu. Nu știu ce e cu mine. Am citit și pe net doar prostii.