| mjynhgfbvdc a întrebat:

Salut TPU! M-am așezat intins pe pat si am vazut ceva pe net ca daca te masei pe talpa piciorului iti trece capul. M am masat asa la misto si m-a luat ameteala, cand m-am ridicat din pat mai aveam putin si lesinam m-a luat foarte tare ameteala si simt ca imi vine sa vomit puțin si acum simt la fel.
Înainte am mancat destul de multa ciocolata
Cand am vazut ca ma ia ameteala si ma doare capu am luat un parasinus
M am speriat foarte tare
E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Masajul pe talpa piciorului (sau in palme) inseamna PRESOPUNCTURA - o metoda medicala traditionala, orientala.
Masand punctele dedicate unor organe se poate simula functionarea lor.
Si efectul contrariu se poate obtine (incurcarea functionarii), daca masarea nu se face in locuri unde trebuie.
Ciocolata contine cacao, care contine cofeina.
Amestecand presopunctura cu cofeina, creierul tau a primit o "stimulare" anapoda, la care reactia a fost ameteala si senzatia de voma. Daca incetezi cu aceste "stimulente" anapoda, atunci corpul tau se va reechilibra in maxim 2-3 zile.
Asteapta si stai calm si linistit!

| darrio2007 a răspuns:

De la ciocolata nu de la masaj. Daca nu cumva ai vreo raceala.

| mjynhgfbvdc explică (pentru darrio2007):

Am mancat multa ciocolata finetti cu lingura

| Nirvanaaa a răspuns:

Ai mancar prea multa ciocolata și ți s-a făcut rău.

| mjynhgfbvdc explică (pentru Nirvanaaa):

O sa imi revin?

| Genevaaa a răspuns (pentru mjynhgfbvdc):

Nu,o sa mori

| Nirvanaaa a răspuns (pentru mjynhgfbvdc):

Da.