| Fosy a întrebat:

mi-am facut niste tatuaje iar dupa un an am vrut sa le acopar cu altele ok, le-am acoperit dupa 2 luni mi-au aparut niste bubite albe ma puteti ajuta? tatuajele au fost facute cu ac nou si tusuri bune!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa mergi la medic, probabil s-a infectat pielea acolo.
Nu-ti mai face tatuaje deloc, se dezvolta in timp microbi si nu e bine.
Te pup!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tusul in sine este toxic. Organismul a reactionat deja la al doilea tatuaj. Mergi la dermatolog.

| Luisa_Ene_1996 a răspuns:

Sti ce inseamna asta inseamna ca ai o boala grea de piele si cand ai facut tatuajele s-a infectat pielea ta